tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Co zrobić, by być aktywnym w pracy?

Co zrobić, by być aktywnym w pracy?

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu powinien być niezbędny dla wszystkich osób, prowadzących siedzący tryb pracy. Wysiłek psychiczny i fizyczny muszą się równoważyć, tym bardziej jeśli chodzi o  osoby spędzające długie godziny przy biurku

Znużenie, senność i brak werwy – to czynniki wpływające na efektywność pracowników, którym brakuje wytchnienia i odpoczynku. Jedną z przyczyn jest niedostateczne dotlenienie organizmu, które bardzo często spotyka osoby, przebywające zbyt długo w zamkniętych i dusznych pomieszczeniach. Kilkugodzinna praca w miejscu, gdzie działają monitory, drukarki i komputery, negatywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu, a ilość odżywczego tlenu gwałtownie spada. Już po godzinie przebywania w takimi miejscu możemy odczuwać zmęczenie, a nawet zawroty głowy i mdłości.

Jak ustrzec się przed stanem niekontrolowanego osłabienia? Najczęściej wystarczy kilka prostych czynności, które powinny wejść nam w nawyk. Należy pamiętać o regularnym wietrzeniu biura, w którym pracujemy i robieniu przerw w trakcie pracy – dobrze zrobić sobie spacer do pobliskiego sklepu, bądź kawiarni. Warto także pamiętać o dostatecznej ilości snu, który jest dla naszego organizmu najlepszą regeneracją.

Dobre nawyki są niewystarczające, kiedy czujemy długotrwałą niewygodę w ciele i brakuje nam zapału do pracy. W tym wypadku konieczna jest kompleksowa aktywacja całego organizmu i korzystanie z różnego rodzaju aktywności fizycznych. Poprawia się nasze samopoczucie, koncentracja i łatwość zapamiętywania. Czasami wystarczy kilka godzin na świeżym powietrzu, żeby pozbyć się stresu i negatywnych emocji. Spędzenie aktywnie czasu pomoże nam nabrać sił na cały tydzień wytężonej pracy i zmotywuje do działania. Nie od dziś wiadomo, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila