tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Czym różni się wyjazd motywacyjny od zwykłych wczasów?

Czym różni się wyjazd motywacyjny od zwykłych wczasów?

Program wyjazdu motywacyjnego oraz jego charakter powinien różnić się od zwykłych wycieczek organizowanych przez biura podróży. Tylko wtedy zrealizujemy określone cele. 

Wyjazd motywacyjny ma określony cel

Decydując się na organizację imprezy integracyjnej, czy też wyjazdu motywacyjnego dla pracowników musimy pamiętać by uwzględnić w planie realizację naszych celów. Poza odpoczynkiem i relaksem, dzięki zorganizowanym wyjazdom pracownicy mają okazję do lepszego poznania się i odkrywania własnych predyspozycji. Przełożeni mają z kolei możliwość rozpoznania słabych i mocnych stron podwładnych. Kilku, a nawet kilkunastodniowy wyjazd (nazywany incentive &corporate) to także potężna dawka motywacji do bardziej wytężonej i zaangażowanej pracy oraz poprawa komunikacji wewnątrz firmy. Tylko dobrze zaplanowany i przemyślany wyjazd pozwoli na realizację wszystkich wymienionych powyżej celów.

Wyjazdy motywacyjne są szyte na miarę

W odróżnieniu od wczasów organizowanych przez biura podróży, wyjazdy motywacyjny są ściśle powiązane z zainteresowaniami i charakterem członków zespołu. Forma rozrywki jest oryginalna, ale zarazem dobrana w taki sposób, by nie wykluczać żadnego pracownika z zabawy. Nudne kolacje i spotkania w klubach są już niemodne, aktualnie powodzeniem cieszy się paintball, wspólna nauka jazdy konno, czy weekend na żaglach. Decyzja o wyborze aktywności i atrakcji powinna być podyktowana preferencjami i możliwościami całego zespołu. Podstawą do podejmowania takich decyzji jest oczywiście brief, wysłany wraz z zapytaniem ofertowym. Warto poświęcić na niego dłuższą chwilę, ponieważ pomoże to firmie eventowej zorganizować wyjazd szyty na miarę.


Wyjazdy integracyjne przypadają na III kwartał roku

Zorganizowane wyjazdy firmowe zwykle planowane są na 3 kwartał roku, tuż po wakacjach kiedy osoby decyzyjne wracają z urlopów. Jesienny wyjazd jest zatem miłym przedłużeniem wakacji i zastrzykiem motywacyjnym na kolejne miesiące wytężonej pracy.

Szkolenia

Wyjazdy integracyjne i wczasy motywacyjne są bardzo często połączone ze szkoleniami, treningami integracyjno-interpersonalnymi, czy ćwiczeniami z komunikacji. Tutaj najważniejszą kwestią jest kompetentny organizator i osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie szkoleń. Istotne, by były one zarówno wartościowe merytorycznie, jak i ciekawe dla uczestników wyjazdu. 

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila