tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Incentive, czyli alternatywne wyjazdy motywacyjne

Incentive, czyli alternatywne wyjazdy motywacyjne

Wyjazdy pracownicze najczęściej ograniczają się do weekendu spędzonego poza miastem w kilkuosobowej grupie osób.  Incentive to coś więcej niż kolacja firmowa, czy impreza integracyjna w hotelu.

Przedsiębiorcy coraz chętniej organizują nietypowe wyjazdy integracyjne, podczas których pracownicy mają okazję doświadczyć niespotkanych wcześniej przeżyć. Pomysł najczęściej wychodzi od samego pracodawcy, bądź pracowników działu HR, a za pełną organizację i przebieg wyjazdu odpowiedzialne są firmy eventowe. Ich oferta bardzo często jest elastyczna i dostosowana do indywidualnych potrzeb firm. Wszystko po to, żeby wyjazd był dla pracowników przyjemnością i atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu, a nie przykrym obowiązkiem.

Wyjazdy incentive są luksusowymi wycieczkami w odległe zakątki świata, takie jak  Cejlon, Malezja, czy Karaiby, gdzie uczestnicy mogą zakosztować kilkugodzinnych rejsów pełnomorskich na ekskluzywnych jachtach. To zdecydowanie bardziej atrakcyjna forma wynagrodzenia i motywacji pracowników, niż premie, czy innego rodzaju bonifikaty, ponieważ luksusowy i wyjątkowy wyjazd pracownicy będą wspominać przez bardzo długie lata. Wyjazd incentive wzbudza zadowolenie z wykonywanej pracy wśród pracowników, a dla potencjalnych kandydatów może okazać się kartą przetargową w sprawie wyboru pracodawcy. 

Teorię, że dobrze przygotowana wyprawa jest atrakcyjną nagrodą, ugruntowują badania przeprowadzone przez Incentive Federation z USA. 80% respondentów uważa, że wyjazd zafundowany przez firmę jest lepszą i dłużej pamiętaną formą nagrody niż premia finansowa. Aż 60% respondentów uznało, że premia finansowa to zwykły składnik wynagrodzenia. Tymczasem wyjazd incentive przez 3/4 badanych odbierany jest jako bardzo pożądana i doceniana nagroda (na podstawie Incentive Federation Report; www.incentivefederation.org). 

Jednorazowa wyprawa w odległe, często egzotyczne kraje może okazać się dla pracowników jedyną w życiu możliwością zwiedzenia nieznanych dotąd regionów świata. Tego typu wyróżnienie głęboko zakorzeni się w ich głowach, a pozytywne emocje przełożą się na lepszą atmosferę w pracy i większe zadowolenie z wykonywanych obowiązków. 

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila