tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Integracja to postawa

Integracja to postawa

Praca zespołowa to klucz do sukcesu. Jak powiedział współzałożyciel Sony, Akio Morita: „Twój biznes i jego przyszłość leżą w rękach ludzi, których zatrudniasz”. Praca to nie tylko liczby, wyniki i efekty, ale i relacje z pracownikami. Aby ich działania były efektywne powinni ze sobą współpracować. Biuro nie jest najlepszym środowiskiem do integracji. Integracja pracowników ma na celu zbudowanie pozytywnych relacji między pracownikami, wzajemnej motywacji oraz utworzenie stosunków opartych na wzajemnej pomocy oraz przyjaźni i koleżeństwie.

Jak się zintegrować?

Zanim przedstawimy pomysły na integrację poza biurem warto się zastanowić jak zbudować przyjazną atmosferę w miejscu pracy. Warto stworzyć takie miejsce gdzie pracownicy mogą zrobić sobie przerwę, wypić wspólnie kawę lub zjeść posiłek. Jest to dobra okazja, żeby ze sobą porozmawiać. Ciekawym trendem jest tworzenie tzw. Chillout roomu w pracy. Jest to miejsce gdzie można wygodnie się rozsiąść,  na w chwilę odpocząć i przede wszystkim porozmawiać, nie tylko o pracy. Można pójść o krok dalej i jak zrobiło to Google podwiesić hamaki w biurze. Aranżacja przyjaznej przestrzeni ma wpływ na efektywność pracy oraz na zyski firmy!

Sposobów na wspólne spędzenie czasu poza biurem jest wiele. Mogą być to wyjazdy integracyjne, konferencje, zebrania. Jak zaznaczaliśmy istotne, aby pracownicy potrafili ze sobą współpracować oraz czuli się komfortowo w swoim towarzystwie, ponieważ przekłada się to na ich wyniki pracy. Na takim wyjeździe nie powinno zabraknąć kadry zarządzającej. Zespół tworzą nie tylko pracownicy, ale również ich przełożeni. W takich warunkach można pokazać się z innej strony i zbudować jeszcze lepsze relacje ze swoimi pracownikami.

Wyjazd integracyjny

Wyjazdy integracyjne powinny być dobrze zorganizowane i dostosowane do preferencji członków zespołu. Warto spytać pracowników jakie są ich zainteresowania, jakie rodzaje sportów, rozrywek preferują. Jeżeli połowa zespołu nie potrafi  np. pływać lub jeździć na łyżwach nie ciągnijmy ich w takie miejsca gdzie nie znajdą dla siebie alternatywy. Dobrym rozwiązaniem będzie spędzenie czasu na świeżym powietrzu np. nad wodą. Osoby, które lubią sporty wodne i rywalizację mogą się wybrać na rejs, wyścigi skuterami wodnymi, lub po prostu popływać. Pozostała część zespołu w tym czasie może się relaksować na plaży, lub zagrać w gry zespołowe np. siatkówkę, badmintona, albo w gry planszowe. Kolejnym pomysłem na integrację jest ognisko czy grill. Atmosfera takich wypadów sprawia, że ludzie się otwierają i wspólnie odpoczywają. Jeżeli warunki pogodowe nie sprzyjają do integracji na świeżym powietrzu, można zorganizować wypad na kręgle, paintball czy inne rozrywki, podczas których można się wykazać w grupie. Ważne, aby każdy spędzał czas jak lubi i przede wszystkim żeby grupa mogła się lepiej poznać i porozmawiać o rzeczach niezwiązanych z pracą.

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila