tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

JachtFilm po raz pierwszy w Rybniku!

JachtFilm po raz pierwszy w Rybniku!

Święto filmów żeglarskich JachtFilm po raz pierwszy w Rybniku!

Niezapomniana atmosfera, żeglarski klimat i unikalne, niedostępne często nigdzie indziej filmy o morskich przygodach – takiego wydarzenia na Śląsku jeszcze nie było!

Tegoroczny ślaski JachtFilm Festiwal odbędzie się 10 marca w Teatrze Ziemi Rybnickiej i będzie to pierwsza w historii festiwalu edycja, organizowana w Rybniku.

- Rybnik to miasto ściśle związane z tradycją żeglarską, a Zalew Rybnicki stanowi ośrodek, gdzie regularnie od kilku lat organizujemy m.in. regaty Pucharu Świata Polish Match Tour. Prowadzone są tutaj także regaty ligowe, regionalne oraz treningi żeglarskie. Zeszłoroczne regaty Barbórkowe pokazały nam, że chętnych na ściganie się po Zalewie Rybnickim nie brakuje, nawet pomimo śniegu i mrozu.– tłumaczy Maciej Cylupa, organizator Cyklu Polish Match Tour oraz współorganizator festiwalu.
- Cieszymy się, że w martwym zimowym sezonie możemy kontynuować żeglarskie animacje i zarażać miłością do wody i żeglarstwa Ślązaków. Zalew Rybnicki to świetne miejsce, które z roku na rok dynamicznie się rozwija i przyciąga entuzjastów sportów wodnych z całego świata. Festiwal filmów żeglarskich JachtFilm to uznana w Polsce marka i cieszymy się że udało się zorganizować kolejna edycję właśnie na Śląsku, w Rybniku. – Dodaje Maciej Cylupa.

Poza filmami organizatorzy przygotowują wiele atrakcji dla widzów. Festiwal odwiedzą w marcu goście specjalni – podróżnicy, filmowcy, żeglarze oraz pasjonaci wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Gościem specjalnym Festiwalu będzie jeden z najbardziej znanych żeglarzy w Polsce – Roman Paszke. Będzie także wyjątkowa okazja do spotkania i rozmowy z samymi twórcami i bohaterami filmów prezentowanych w ramach festiwalu. W program wydarzenia, prócz projekcji dokumentów, wpisują się także prelekcje, wystawy, warsztaty filmowe, loterie czy kiermasz żeglarski. 

 

Festiwal JachtFilm jest kontynuacją  rozpoczętej jeszcze w latach 80. tradycji pokazów filmów żeglarskich, aczkolwiek wydarzenie skierowane jest nie tylko do pasjonatów żagli i podróży, ale także do osób, którzy cenią sobie niezależne kino na wysokim poziomie.

 

Współorganizatorem i wsparciem merytorycznym wydarzenia jest MT Partners – organizator cyklu regat meczowych Polish Match Tour oraz Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego. Program Festiwalu dostępny są na stronie www.jachtfilm.pl. Sprzedaż biletów rozpocznie się w lutym.

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila