tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Jak ułożyć plan wyjazdu motywacyjnego?

Jak ułożyć plan wyjazdu motywacyjnego?

Spektakularne miejsca i niezapomniane wrażenia, jakich mają doświadczyć pracownicy na wszelkich wyjazdach integracyjnych, są punktem wyjścia do zorganizowania wczasów incentive. Prócz skupienia uwagi na odpoczynku i rozrywce, należy zastanowić się przede wszystkim nad planem takiej wycieczki oraz celem, jaki chcemy osiągnąć.

Ile trwa wyjazd incentive?
Wyjazdy firmowe oraz wycieczki team buildingowe trwają zazwyczaj od 2 do 3 dni. Dłuższe, nawet tygodniowe wczasy dla pracowników są zwykle związane z wyjazdem za granicę (w ostatnim czasie popularne stały się Włochy, Chorwacja, czy Grecja). Kiedy decydujemy się na egzotyczną wycieczkę incentive w takie rejony świata jak Karaiby, Kostaryka, Malediwy, czy Malezja musimy liczyć się z nawet dwutygodniowym odpoczynkiem od pracy.

Plan
Trendem ostatnich miesięcy są wyjazdy incentive połączone z firmowym rejsem, bądź regatami. Tego typu atrakcja może stanowić odrębne autonomiczne wydarzenie, albo być jedną z atrakcji towarzyszących, wpisanych w szerszy program wyjazdu motywacyjnego. Kiedy decydujemy się na krótki, 3 dniowy wyjazd warto skupić się na całodniowym pływaniu po najpiękniejszych jeziorach i rzekach, noclegu na łódce i kosztowaniu przysmaków w okolicznych marinach – krótko mówiąc na maksymalnym korzystaniu z żeglarskich atrakcji.

Destynacja
Planując rejs czy regaty firmowe, bądź jakikolwiek inny wyjazd integracyjny warto zapytać pracowników wprost o to jaka forma rekreacji i miejsce ich interesuje. Badanie powinniśmy przeprowadzać co jakiś czas, żeby uaktualnić informacje o danej grupie i celnie trafiać w potrzeby zespołu. To ważne, ponieważ z doświadczenia wiem, że nie każdej grupie odpowiada ten sposób spędzania czasu, czy to ze względu na chorobę morską, lęki czy też ze względu na samą specyfikę zespołu. 

Ilość uczestników
Zwykle team building odbywa się w grupach 15 – 20 osobowych. Ilość użytkowników jest oczywiście zależna od wielkości firmy, czy jednostki, która dany wyjazd organizuje. Bardzo ciekawą alternatywą są wyjazdy firmowe, odbywające się na większych jednostkach, np. 50 osób. Podczas rejsu, czy innej formy atrakcji, cały zespół nie tylko uczestniczy w żeglowaniu, ale także przygotowuje posiłki i pełni wachty na pokładzie, a wpływając do portów bierze udział w wydarzeniach dodatkowych.

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila