tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Poradnik początkującego kajakarza cz.2

Poradnik początkującego kajakarza cz.2

Po dokonaniu wyboru odnośnie sprzętu, należy skupić się na samej technice pływania. Kajakarstwo nie jest dyscypliną przesadnie skomplikowaną i nie ciąży na nas presja czasu – wręcz przeciwnie – najczęściej spływy kajakowe polegają na rozległym podziwianiu widoków i rozkoszowaniu się nadbrzeżnym pięknem.

Dla amatorów tej dyscypliny przydatne będą najbardziej podstawowe zasady: wsiadać do kajaka, odbijać i przybijać do brzegu należy zawsze pod prąd. W kajakach dwuosobowych sternikiem jest osoba siedząca z tyłu, osoba zajmująca miejsce z przodu to szlakowy ostrzegający o zbliżających się przeszkodach. W kajaku należy siedzieć w pozycji wyprostowanej z ugiętymi nogami – taką postawę należy utrzymywać przez cały czas. Ułatwi to skuteczne wiosłowanie bez poczucia dyskomfortu i niewygody. Wisło należy trzymać tak aby po podniesieniu jego bezpośrednio nad głowę przedramiona tworzyły z ramionami kąt prosty. Wiosłowanie z kolei polega na zagarnięciu wody całym piórem a następnie odepchnięciu jej za siebie.

Na rzece możemy spotkać wszystko począwszy od głazów, resztek budowli, drzew i konarów po wiry i bystrza. Nie starajmy się za wszelką cenę sprawdzać faktycznej wytrzymałości kajaka – przeszkody należy w miarę możliwości unikać. W przypadku gdy prąd ściągą kajak na widoczną przeszkodę starajmy się nie taranować jej dziobem tylko odwrócić kajak bokiem i odepchnąć się wiosłem lub ręką.

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila