tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Spotkanie wigilijne – różne formy świątecznej integracji

Spotkanie wigilijne – różne formy świątecznej integracji

Spotkanie wigilijne, opłatek, firmowa wigilia – różnych nazw spotkań integracyjnych dla pracowników w okresie świątecznym jest tak wiele jak ich odmiennych form. 

Aktualnie odchodzi się już od używania określenia „firmowa wigilia” ze względu na jego religijny charakter. Firmy rezygnują z symboli i elementów, takich jak wspólne śpiewanie kolęd, czy dzielenie się opłatkiem, a spotkanie opłatkowe przybiera raczej formę eleganckiej kolacji, będącej okazją do wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz podsumowania minionego roku. Neutralny i świecki charakter przedświątecznej integracji podyktowane są troską o uczucia religijne i przekonania ideologiczne pracowników firm, którzy zmuszeni do śpiewania kolęd mogliby poczuć się niekomfortowo.

Okres przedświąteczny jest zwykle bardzo napięty dla każdego z nas, aczkolwiek brak czasu i obowiązki rodzinne nie powinny być powodem rezygnacji z obecności na spotkaniu. Zaproszenie na świąteczną kolację jest wyróżnieniem i zachęceniem do integracji oraz lepszego poznania swoich kolegów z pracy. Odmowa jest negatywnie odbierana przez przełożonych i współpracowników.

Sposobów na organizację spotkania wigilijnego jest bardzo dużo. Czasem przyjmują formę swobodnego spotkania w biurze, nierzadko są to także wystawne kolacje w restauracji. Wzorem zachodnich korporacji coraz częściej organizuje się nietypowe przyjęcia świąteczne poza miastem, a spotkanie połączone jest z dodatkowymi atrakcjami – grą w paintball, konkursem karaoke, czy kuligiem. Polacy u swoich zachodnich sąsiadów podpatrują nie tylko formę spotkania, ale także sposób wręczania sobie prezentów. We Francji popularnym zwyczajem jest robienie własnoręcznie zdobionych kartek świątecznych. Osobiste prezenty zawsze wzbudzają radość i uśmiechy na twarzach pracowników.

W zależności od zasobów finansowych firmy, spotkania wigilijne są bardziej lub mniej wystawne i kosztowne. Najdroższym i robiącym największe wrażenie jest zagraniczny wyjazd (incentive) do krajów, gdzie temperatura w okresie zimowym nie spada poniżej 25 stopni. Kilkudniowa wycieczka w egzotyczne miejsce będzie nie tylko sposobem na świąteczną integrację, ale także czasem relaksu i naładowania baterii na resztę roku.

Którąkolwiek z opcji wybierzemy, miejmy na uwadze, że spotkanie wigilijne ma być przede wszystkim wyrazem uznania i sympatii dla ludzi, z którymi co dzień spotykamy się w pracy. Sprawmy więc, by nikt nie miał wątpliwości, czemu służy to przyjęcie i nie zapominajmy, że nawet najlepsza zabawa nie zastąpi szczerych, świątecznych życzeń.

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila