tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Team building, czyli praca w zespole i jej rola

Team building, czyli praca w zespole i jej rola

Niezbędnym elementem podczas świadomej modernizacji funkcjonowania zespołu jest team building. To nic innego jak działania podejmowane w celu efektywnego wykorzystania członków zespołu oraz przejrzysta systematyzacja pracy. Zastosowanie oraz wdrożenie mechanizmów team buildingu świetnie sprawdzi się zarówno podczas budowania nowych teamów jak i rozwiązywania problemów w już istniejących kolektywach. Co więcej narzędzia adaptowane podczas tworzenia takich działań znajdą również doskonałe zastosowanie w sytuacjach kryzysowych czy nawet w momentach schyłkowych. Można stwierdzić, iż mechanizmy wykorzystywane podczas team buildingu są dzisiaj jednymi z najbardziej skutecznych w budowaniu oraz optymalizowaniu pracy zespołów personalnych.

To co wyróżnia team buliding w tworzeniu i doskonaleniu zespołów jest elastyczność w sposobie podejścia do różnych celów jakie ma spełniać.  Zespoły pracownicze mogą odgrywać bardzo różne role w skuteczności działania, od efektu synergii i wyższej kreatywności grupy niż pojedynczych osób po wspólną odpowiedzialność. Zasada tworzenia zgranego zespołu na pewno pomoże rozwiązać niejeden problem i zdecydowanie usprawnić procesy współdziałania w firmie.

Zespół pracowniczy to konkretna grupa osób posiadająca lidera odpowiedzialnego za efektywne zarzadzanie i osiąganie wspólnych celów. Dlatego tak ważnym elementem jest stworzenie sprawnie funkcjonującego organizmu jakim ma być w zamiarze nasz team a sprawność w funkcjonowaniu to w szczególności bezkonfliktowe i produktywne współdziałanie.

Do stworzenia zgranego zespołu świetną okazją mogą być imprezy integracyjne czy wyjazdy dla pracowników. Takie sposoby na zbudowanie zaangażowania wśród pracowników często są dużo lepszym wyjściem niż zwykła premia finansowa. Czynnik finansowy nie wpływa w ten sam sposób na pracownika w jaki robi to wyjazd motywacyjny, który daje przede wszystkim możliwość pewnego rodzaju samorealizacji. Ponadto wyjazd motywacyjny angażuje energie i skłaniają do podejmowania nowych wyzwań – działa tutaj mechanizm, który nie zmusza naszych pracowników do uczestnictwa w takich formach integracyjnych, zazwyczaj sami wykazują chęć do stosowania tych rozwiązań. Narty, spływy kajakowe, skutery wodne czy inne formy rozrywki stają się więc bardzo skutecznym sposobem zarówno na aktywny odpoczynek i relaks dla naszych pracowników jak i integrację zespołu i lepsze poznanie się nawzajem.

 

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila