tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Udany rejs – na co zwrócić uwagę?

Udany rejs – na co zwrócić uwagę?

Żeglarstwo jest najczęściej tożsame z turystyką – odpoczynkiem, odkrywaniem nowych miejsc, dobrą zabawą i relaksem. Czego oczekują polscy żeglarze będący w podróży?


Sport
Żeglarstwo jest aktywną formą rekreacji, a niejeden żeglarz jest też bardzo często zapalonym fanem innych sportów wodnych – surfingu, kajakarstwa, kitesurfingu, wakeboardingu i wielu innych dyscyplin. Właściciele miejsc, których atrakcje turystyczne oparte są o wykorzystanie zbiorników wodnych powinni zadbać przede wszystkim o solidny i niezawodny sprzęt, dobrze zagospodarowaną przestrzeń przy zbiorniku oraz wykwalifikowanych opiekunów, sprawujących pieczę nad takimi miejscami. Te trzy aspekty są w oczach żeglarzy kluczowe jeśli chodzi i komfort i bezpieczeństwo. Łatwość wypożyczenia rowerków wodnych, czy kajaków zachęca do częstego korzystania z darów natury. Dodatkowa pomoc fachowców będzie szczególnie ważna dla początkujących amatorów wodnego szaleństwa. Co więcej, teren wzbogacony o takie obiekty jak boiska, siłownie na wolnym powietrzu, czy plaża z miejscem na ognisko będą dodatkowym atutem.


Kuchnia

Dobre jedzenie to podstawa udanego urlopu, także na jachcie. Znane, sprawdzone i cenione punkty gastronomiczne wyznaczają często żeglarski szlak – żeglarze chętnie wracają na ulubione pierogi z kaczką czy niezapomnianą zupę rybną, z ust do ust przekazując sobie informacje o najlepszych lokalach. Wśród uczestników rejsów można zaobserwować te same trendy, co w całej populacji, np. potrzebę urozmaicenia, próbowania nowych smaków, większy nacisk na zdrowe jedzenie, etc. Gotowanie na jachcie może doskonale wpisywać się w popularny dziś trend „slow food”.


Imprezy
Niewiele portów w Polsce oferuje klimat podobny do znanych z zagranicznych rejsów rozrywkowych miejsc, czego brakuje części polskich żeglarzy. Niekwestionowane stolice najbardziej popularnych rejonów żeglarskich w Polsce, Mikołajki oraz Sopot, to odpowiedź na potrzeby najbardziej rozrywkowych i nastawionych na prestiż żeglarzy. Miejsca te omijane są z kolei przez wielbicieli dzikiej przyrody, ciszy i spokoju.

 

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila