tel.: +48 783 00 83 83           aktywuj@wodoaktywni.com

Żeglarstwo tylko dla wybranych?

Żeglarstwo tylko dla wybranych?

Zarówno w żegludze śródlądowej, jak i pełnomorskiej wykorzystuje się różnego rodzaju jachty, łodzie i żaglówki. Na kupno takiego sprzętu z pewnością nie stać przeciętnego zjadacza chleba – wartość łodzi oscyluje w granicach ceny dobrej klasy samochodu osobowego. Wśród wielu ludzi istnieje przekonanie, że bez posiadania własnej łodzi, żegluga nie jest możliwa – nic bardziej mylnego! Sprzęt, różnej klasy i wielkości możemy wypożyczyć. Koszty związane z wypożyczeniem są zdecydowanie dużo niższe, szczególnie kiedy podzielimy je na wszystkich członków załogi. Dzięki wypożyczaniu różnego sprzętu będziemy także w stanie określić co najbardziej nam odpowiada i na jakim rodzaju jachtu, czy łodzi czujemy się bezpiecznie i komfortowo.

Żeglarski slang i określony sposób zachowywania się na łodzi może tworzyć barierę dla szczurów lądowych. Niezrozumiałe pojęcia i obco brzmiące komendy nie powinny natomiast przerażać, bowiem żegluga opiera się na stałych i bardzo logicznych zasadach. Kiedy liźniemy odrobinę żeglarskiego słownika, z łatwością będziemy przyswajać kolejne lekcje. Najlepszym sposobem na naukę jest rejs z doświadczonym sternikiem, który w przejrzysty dla nas sposób omówi mechanikę sprzętu i zasady bezpieczeństwa. Pokaże nam także jak wyciągnąć z żeglarstwa przyjemność i satysfakcję i niezależnie od warunków atmosferycznych radzić sobie na wodzie. Doświadczeni żeglarze cechują się zazwyczaj otwartością, szczerością i chęcią przekazywania swojej wiedzy, dlatego bardzo często swoimi szkoleniami inspirują do dalszego pogłębiania wiedzy na temat żeglarstwa.

Uniwersalne cechy żeglarzy, zauważalne niemal na całym świecie, niezależnie od regionu, kultury, czy tradycji to przede wszystkim: kierowanie się zasadami fair play, otwartość, szacunek i skłonność do zarażania żeglarską pasją innych ludzi. To kolejny argument przemawiający za tezą, że żeglarstwo wcale nie jest hermetyczną, elitarną dyscypliną, której spróbować mogą tylko wybrani. Żeglarstwo jest z całą pewnością specyficzne i wymagające, ale drzwi do żeglarskiego świata są otwarte dla wszystkich chętnych przeżyć coś niezwykłego ludzi. 

kreator eventu
×
KREATOR EVENTU
Stwórz własny event
- ilość osób
- czas eventu ( ilość dni i godzin)
- data/okres
zakres
inne atrakcje
Podaj swojego maila